OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkovani aut mimo vyhrazena parkovaci mista ( Pavel Svoboda 25.1.2022 15:09)
  Dobry den,

  omlouvam se ze pisi, potreboval bych poradit co se parkovani aut mimo parkovaci mista tyce. Snad mi dokazete poradit.
  Snad jste si vsimli, ze ridici (bez parkovacich paret) zjistili, ze pokud parkuji mimo parkovani zony (na chodnicich, v blizkosti krizovatek a prechodu, na zakazu zastaveni a stani) auta s kamerovym systemem je nepokutuji a policie to mlcky toleruje.
  Chtel jsem se zeptat na koho se obratit nebo stezovat pokud MP doslova toleruje takove parkovani?

  Dekuji predem
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 25.01.2022 15:42)
   Dobrý den,

   v tomto případě jde o dopravní přestupek, a ten je plně v řešení obou policií, jak PČR, tak MP. Městská část není zřizovatelem ani jedné, doporučuji se obrátit na jejich zřizovatele.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: aukce najmu (Franc 22.1.2022 17:37)
  Dobrý den,
  jsou všechny byty zařazené do elektronických aukcí o nájem bytu jednokolové soutěže dle "Pravidel", nebo ne? Nenašel jsem tuto informaci ani v "Pravidlech", ani ve "Vyhlášení soutěže" konkrétního bytu.
  Díky za odpověď...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.01.2022 10:42)

   Dobrý den,

   o zařazení bytu do jednokolové či dvoukolové soutěže rozhoduje Rada městské části Praha 2 svým usnesením, kterým souhlasí s pronájmem konkrétního bytu formou veřejné soutěže. V případě elektronických aukcí pořádaných v minulosti byly všechny byty soutěženy v jednokolové soutěži, a stejně tak všechny vyhlášené elektronické aukce budou soutěženy formou jednokolové soutěže, vždy v souladu s příslušnými usneseními Rady.

   Zdena Szabová
   vedoucí bytového oddělení
   odbor majetku a investic

 • Otázka: Parkovací stání pro firmu se sídlem na Praze 2 (Vladimíra Vacková 19.1.2022 9:47)
  Dobrý den, potřebovala bych sdělit, bližší údaje k zajištění parkování pro 2 osobní automobily. Sídla firem jsou na Praze 2. Děkuji za detailní zprávu ohledně ceny a podmínek (jaké dokumenty je třeba předložit). Děkuji za rychlou reakci, s pozdravem, Vacková
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.01.2022 10:26)

   Dobrý den,

   parkovací oprávnění „abonentské“ pro firmy a podnikatele na Praze 2 stojí 7 000 Kč/rok první vozidlo, 30 000 Kč/rok druhé a další vozidlo. Kompletní ceník zde (Praha 2 spadá do 2. cenového pásma) https://www.parkujvklidu.cz/cs/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/vytah-z-ceniku/

   Píšete, že firma/firmy na Praze 2 přímo sídlí, to si ověříme v obchodním rejstříku. Vyřídit oprávnění přijde jednatel/jednatelka (či jiná osoba uvedená v obchodním rejstříku s oprávněním jednat za firmu), nebo na plnou moc zástupce.

   Předkládá se originál malého technického průkazu (v některých případech je třeba předložit velký TP). Pakliže žadatel (firma) není vlastníkem vozidla, je třeba předložit další dokumenty (např. leasingovou/úvěrovou smlouvu apod.).

   Z Vaší zprávy nedokážeme přesně určit jaké dokumenty budou třeba (závisí na vlastnictví vozidla), proto se pro případné další informace obraťte přímo na výdejnu parkovacích oprávnění na emailu zps@praha2.cz nebo telefonních číslech 236 044 266 / 236 044 267 / 236 044 371.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: parkování (Slavoj Bačuvčík 3.1.2022 12:31)
  Dobrý den, chci se zeptat na koho se mám konkrétně obrátit v otázce odstranění doptavního značení - reservé parkování pro TSK v ulici Rejskova 1, Praha 2, když zde již TSK nesídlí od října roku 2021 a zbytečně tímto značením zabírá místo pro parkování rezidentů, kteří zde bydlí.
  Děkuji S.Bačuvčík
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 07.01.2022 10:13)
   Dobrý den, pane Bačuvčíku,

   žádost na zrušení parkovacího místa pro vozidla TSK byla na TSK zaslána.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Na Kleovce: chodník ve velmi špatném stavu (Eva Velímová 1.1.2022 16:54)
  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda se planuje oprava chodníku v ulici Na Kleovce. V tuto chvíli je chodník v podstatě po cele délce ulice rozbitý. Je velmi špatně sjízdný s kočárky, tudíž se chodí po slinici. Přecházet je možno jen v nepřehledné zatáčce, což je, společně s 12ti stupňovým sklonem vozovky, poměrně nebezpečná záležitost.

  Velmi děkuji za odpověď.
  Eva Velímová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 07.01.2022 10:00)
   Dobrý den, paní Velímová,

   ano, v plánu je rekonstrukce celé ulice Perucká a Na Kleovce, a to jak chodníků, tak silnice. Akce je hl. m. Prahy a je zadán projekt (podle zprávy z TSK).
   Bližší informace k tomu žel nemáme.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Text (Simona 2.1.2022 13:39)
  Dobrý den,kde mohu zaplatit on-line,stání na Praze 2 na celý rok pro důchodce ? Mockrát děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 03.01.2022 10:57)

   Dobrý den,

   nejdříve je třeba o parkovací oprávnění zažádat – online se to dělá na stránce https://osu.zpspraha.cz/id/login, kde se přihlásíte e-mailovou adresou a heslem do svého účtu. Pokud si heslo nepamatujete, je tam tlačítko „zapomenuté heslo“. Pokud účet vůbec nemáte, je tam telefonní číslo na Technickou správu komunikací, kde Vám účet založí (388 901 185, Po–Pá od 9 do 15 hodin).

   Následně si po přihlášení zažádáte o seniorské parkovací oprávnění, vyplníte registrační značku vozu, oprávnění na 1 rok. Odešlete. Po kontrole, když bude vše v pořádku, žádost Vám bude schválena a na e-mailovou adresu Vám bude zaslán zálohový list („faktura“), kde bude uvedeno číslo bankovního účtu a variabilní symbol. S těmito údaji zaplatíte bankovním převodem. Parkovací oprávnění Vám přijde také na e-mail, funguje i jako doklad o zaplacení.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   odbor dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: Pronájem obecního bytu (Marián Jaroslav Samek 22.12.2021 11:03)
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda ještě jsou takzvané obecní byty? Pracuji v Praze a bydlím v pronájmu. Je možné si např. zažádat o obecní byt, pokud tedy jsou. Děkuji a přeji hezké Vánoční svátky.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 22.12.2021 13:15)

   Vážený pane,

   vzhledem k tomu, že neznáme žádné bližší informace pouze to, že v Praze pracujete, dá usuzovat, že trvalý pobyt máte mimo Prahu. V tomto případě může MČ Praha 2 nabídnout možnost ucházet se o byty v soutěži, tzv. aukci. Na webu městské části Praha 2 najdete pravidla k prostudování s tím, že pokud to pandemická situace dovolí, další soutěž by se mohla konat koncem měsíce ledna. V tomto případě sledujte naše webové stránky, kde se jednotlivé byty určené do této soutěže zveřejňují.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Špatná izolace chodnik/budova po oprave chodniku (Petr Karas 2.12.2021 16:45)
  Dobry den, v roce 2019 probehla uprava/dokonceni chodniku v ukici Šumavska roh Slovenska, od teto doby 2 byty v přizemí trpí plísni. Podle našich odborníků zřejmě špatné položená izolace chodnik/budova. Na koho se prosím mohu obrátit abychom vyřešili situaci? Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 06.12.2021 15:49)
   Dobrý den, pane Karasi,

   zkuste se obrátit na Oblastní správu TSK Praha, a. s., pracoviště: Praha 2, Štěpánská 544/1, 2.NP (1. patro), tel.: 257 015 868. Úřední den je středa od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 hodin.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: aukce (Honza Klas 1.12.2021 16:08)
  Dobry den, rad bych se zeptal, kdyz mam trvale bydliste mimo Prahu, ale chci se do Prahy prestohovat, mohu se ucastnit aukce bytu? Znama mi rikala, ze ne, ze to mohu jen obcane s trvalym bydlistem na Praze 2? Je to skutecne tak? A jestli ano, proc prosim? Moc dekuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 01.12.2021 16:33)
   Dobrý den, pane Klasi, Vaše známá se mýlí.

   Trvalé bydliště v Praze 2 platí pouze pro prvního kola (či jednokolové aukce). Dvoukolové soutěže se může účastnit občan, který má nejméně dvouletý trvalý pobyt na území MČ Praha 2. Ostatní se mohou účastnit soutěže, pakliže splňují níže uvedené podmínky včetně trvalého pobytu na území České republiky (viz pravidla na webu v dolní části odkazu): 

   Druhého kola dvoukolové soutěže a jednokolové soutěže se mohou účastnit fyzické osoby:

   1.  s neomezenou svéprávností,

   2.  proti nimž není vedeno exekuční řízení ani insolvenční řízení nebo nebylo rozhodnuto o jejich úpadku podle zvláštního zákona,

   3.  nemající vůči městské části Praha 2 dluh, které jsou zároveň,

   a)  občany České republiky, kteří mají trvalý pobyt na území České republiky,

   b)  občany ostatních členských států Evropské unie a států, které jsou smluvními stranami Dohody o Evropském hospodářském prostoru (tzn. Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a Švýcarské konfederace, kteří mají trvalý pobyt na území České republiky.

   Účastník doloží trvalý pobyt svým občanským průkazem nebo dokladem o trvalém pobytu vydaným příslušným správním orgánem.

   Pokud má účastník s městskou částí Praha 2 již uzavřenou nájemní smlouvu k jinému bytu, musí nejpozději při podpisu nájemní smlouvy uzavřít Dohodu o ukončení nájmu takového bytu, popř. byt předat správci domu, pokud tak po ukončení nájmu ještě neučinil.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Peštuková (Magda 30.11.2021 21:34)
  Dobrý den,

  Rozhodnutí vlády v minulých dnech vedlo k takřka disneyovskému narušení Vánoc a předvánočních trhů. Zajímalo by mne však, zda je součástí vládního zákazu i zhasnutí vánoční výzdoby? Proč na náměstí Míru a na Tylově náměstí nesvítí stromeček?
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 01.12.2021 15:22)
   Dobrý den, paní Peštuková,

   je nám líto, že jsou obě zmiňovaná náměstí bez fungujících vánočních trhů taková smutná. Se soukromým provozovatelem momentálně řešíme alespoň adventní osvětlení a výzdobu.

   Pracujeme na tom, ale záleží na technických procesech, které provozovatel přislíbil dořešit během tohoto týdne.

   Věříme, že tak učiní ke spokojenosti nás všech z Prahy 2 stejně, jako tomu bylo v minulých letech.

   Děkujeme za trpělivost.

   Petr Tomíšek
   webadmin

     

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout