Praha 2 vyhrála soutěž Zlatý erb 2015 v kategorii za nejlepší elektronickou službu

Ve středu večer 18. března se konalo slavnostní vyhlášení 12. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2015. Ve slavnostních prostorách Rezidence primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí  se sešlo celkem osm zástupců pražských městských částí, které se v soutěži probojovaly až do finále. Slavnostní večer však nejprve pořadatelé zahájili předáním cen za 1. a 2. místo v soutěži Zlatý erb Junior, kterou vyhrál Vojtěch Švandelík za své webové třídní stránky.

V druhé části programu už se přistoupilo k samotnému vyhlášení cen krajského kola Zlatého erbu 2015. Soutěžilo se v několika kategoriích, z nichž se Praha 2 přihlásila do kategorie nejlepší elektronická služba se svým interaktivním mapovým portálem webGIS a do kategorie nejlepší webové stránky města. Při vyhlašování se dalo napětí v sále krájet, ale nakonec se zástupci Prahy 2 mohli radovat. V soutěži o nejlepší elektronickou službu získala naše městská část 1. místo a za webové stránky místo 2.

Ceny a gratulace si přišel převzít tajemník městské části Praha 2 Michal Kopecký, který za ocenění porotě poděkoval a připomněl snahu zaměstnanců o nepolevující trend zlepšování elektronických služeb úřadu Prahy 2. Dále upozornil, že webové stránky i webGIS jsou takovým živým organismem, a tak se jedná o nikdy nekončící práci. S tím úzce souvisí i opatrnost, neboť stačí jen málo a ze snahy o co nejlepší pojetí webových stránek se stane přeplácaný či nesrozumitelný paskvil.

„Vůbec nezávidím porotcům, neboť konkurence se rok od roku zvyšuje a neumím si představit být na jejich místě. O to víc nás těší, že v této konkurenci držíme úspěšně laťku velmi vysoko,“ pronesl na závěr svého poděkování Michal Kopecký.

Výsledky krajského kola hl. m. Prahy

Nejlepší webová stránka města:
1. Praha 8 (http://www.praha8.cz)
2. Praha 2  (http://www.praha2.cz)
3. Praha 10 (http://www.praha10.cz)

Nejlepší webová stránka obce:
1. Praha - Dubeč  (http://www.praha-dubec.cz)
2. Praha - Velká Chuchle  (http://www.chuchle.cz)
3. Praha - Kunratice  (http://www.praha-kunratice.cz)

Nejlepší elektronická služba:
1. Praha 2: Oficiální mapový portál městské části Praha 2
2. Praha 19: Internetová televize Kbely
3. Kunratice: Moje Kunratice

Cena krajské poroty "Skokan roku"
Praha 14 (http://www.praha14.cz)

Cena veřejnosti:
Praha - Kunratice (http://www.praha-kunratice.cz)

zlatý erb 2015  zlatý erb 2015  zlatý erb 2015  zlatý erb 2015  zlatý erb 2015

Text: trc, Foto: trc

Zveřejněno: 14.04.2015 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout