Praha 2 získala titul Město pro byznys desetiletí

Srovnávací výzkum agentury Datank ukázal, že Praha 2 je nejlepším místem pro podnikatele v metropoli za posledních deset let. Za tuto dobu titul Město pro byznys získala městská část již čtyřikrát. Dnešní titul Město pro byznys desetiletí je tak oceněním mnohaleté a usilovné práce celého úřadu.

Diplom s titulem Město pro byznys desetiletí převzal ve čtvrtek 28. listopadu 2019 v Praze 7 na Letné, v prostorách klubu MAM, tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký. 

„Dnešního vítězství si nesmírně cením i proto, že je obrazem dlouhodobé stability naší městské části. Zvítězit v tomto velmi silném konkurenčním prostředí je nádherné. Zároveň je to signál, že Praha 2 jde správným směrem, když se snaží poskytovat občanům a podnikatelům kvalitní služby a neustále pracuje na jejich dalším rozvoji a zdokonalení s využitím moderních technologií. Toto ocenění vnímám jako kolektivní, neboť takového úspěchu nelze dosáhnout jako jedinec bez každodenního úsilí a nadšení celého týmu,“ řekl po převzetí ocenění dojatě tajemník Michal Kopecký.

Jednotlivé městské části byly v rámci výzkumu srovnávány ve dvou pohledech a celkem deseti kritériích. První oblastí pro posouzení byl přístup veřejné správy, v rámci kterého byla hodnocena kritéria: podpora webových stránek, test elektronické komunikace, úřední hodiny. Ve druhé oblasti týkající se podnikatelského prostředí byly srovnávacími kritérii: podíl podnikatelů, podíl právnických osob, vývoj počtu ekonomických subjektů, podíl malých a středních firem, cizinci mezi podnikateli, změna počtu obyvatel a bytová výstavba.

Praha 2 byla oceněna mimo jiné i za dlouhodobě velmi kvalitní webové stránky, široký rozsah úředních hodin a velmi pozitivním měřítkem byl i počet dětí ve třídách základních škol.

Text a foto: rea

Zveřejněno: 29.11.2019 – webadmin@praha2.cz
Vytisknout