OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány NEBUDOU. Taktéž NEBUDOU zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
   
 
*  

Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: dodatecny zapis pro individualni MS (Jan Rejcha 4.8.2021 11:03)
  Dobry den, dcera chodi do soukrome skolky a bohuzel jsme nestihli zapis do spadove MS, abychom se domluvili na individualnim rezimu... prosim, je mozne resit dodatecne ted jeste pred zahajenim skolniho roku? A prosim spadova oblast se urcuje podle trvaleho bydliste matky, nebo muze byt i bydliste otce? Dekuji predem za reakci.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 04.08.2021 15:22)

   Dobrý den,

   spádovou oblastí je celá městská část Praha 2. Vybrat si tedy můžete jakoukoliv MŠ a domluvit se na individuálním režimu.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Zápisy do MŠ 2021 (Roubalova 19.4.2021 15:31)
  Dobrý den, chtěla bych se ještě zeptat, do kolika MŠ je možné podat přihlášku? Jestli je potřeba vybrat si jednu MŠ, nebo je možné to zkusit zároveň do víc MŠ? Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 19.04.2021 15:44)

   Vážená paní Roubalová,

   můžete podat přihlášku do libovolného počtu MŠ. Není to nijak omezeno.

   Hezký den,


   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Školka (Silva 7.4.2021 20:41)
  Dobrý den , chtěla bych se zeptat jestli na stránkách metě části naleznu odkaz na zápis do mateřské školky do vstupu do systém o vydávání žádosti.A kde prosím naleznu do jaké spádové školky mohu dceru přihlásit.Dekuji
 • Otázka: Dotaz k provozu škol od 12.4.2021 (Oršulová 8.4.2021 17:04)
  Dobrý den, s odkazem na bod 14 Mimořádného opatření Č. j.: MZDR 14600/2021-1/MIN/KAN ze dne 6.4.2021 je od 12.4.2021 dětem IZS, které jsou žáky 1. stupně základní školy a vztahuje se na ně rotační výuka, povolena celodenní osobní přítomnost ve školní družině nebo školním klubu, a to v týdnech, ve kterých v jejich třídě probíhá distanční výuka. Tuto družinu/klub má zajistit domovská ZŠ žáka nebo "vybraná ZŠ - jako v době nouzového stavu"? Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 09.04.2021 8:25)

   Dobrý den paní Oršulová,

   děti pracovníků IZS se vracejí zpět do svých kmenových škol. Vybrané základní a mateřské školy končí svoji činnost tento týden.

   S pozdravem,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Zápisy do MŠ 2021 (Michaela Roubalová 7.4.2021 10:41)
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy budou zveřejněny termíny pro zápisy do MŠ? Děkuji.
 • Otázka: otevření mateřských školek (Procházková Helena 27.4.2020 11:12)
  Dobrý den, kdy budou otevřeny mateřské školky ? Nebo alespoň jejich část, pokud by se např. v jídelně nemohly vystřídat všechny děti ? Část rodičů by otevření školek již nutně potřebovala. Prázdninový provoz je plánován, ale je potřebné i otevření školek v květnu a červnu. Byť by byl provoz školek omezený např. jen dopolední, do oběda nebo jen pro část dětí. Děkuji
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 29.04.2020 12:47)
   Dobrý den,

   do konce dubna přislíbilo Ministerstvo školství a Ministerstvo
   zdravotnictví manuál ke znovuotevření mateřských škol. Za předpokladu,
   že bude možné stanovené podmínky pro fungování MŠ naplnit, rádi bychom znovu otevřeli ve stejném termínu, jako budou otevřeny první stupně základních škol, tedy k 25. 5. 2020.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: dotaz na zaměstnání (Iva Rainerová 13.6.2019 8:30)
  Dobrý den, jsem OZP a mám zájem učit na některé ZŠ, nejlépe na 1.stupni, na Praze 2. Jsem absolventka FF UK, obor andragogika, ale většinu profesního života jsem pracovala v psychoterapii.
  profil.doc  
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 13.06.2019 8:43)

   Vážená paní Rainerová,

   prosím kontaktujte mě na petra.hainzova@praha2.cz a zašlete mi své CV. Rozešlu Váš životopis na námi zřizované základní školy.

   Hezký den,

   Petra Hainzová

 • Otázka: Dotaz (Tomáš Fučikovský 5.3.2019 17:47)
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik je možné podat přihlášek do první třídy ZŠ
  Děkuji za odpověď.
  Tomáš Fučikovský
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 06.03.2019 9:33)

   Dobrý den,

   je možné podat přihlášku na libovolný počet základních škol. Ovšem je třeba počítat s tím, že do jiné školy než spádové se nemusí Váš prvňáček dostat. Za předpokladu, že si nakonec vyberete jinou školu než spádovou a Vaše dítě bude přijato, bylo by určitě vhodné ostatní školy upozornit.

   Odbor školství

    

 • Otázka: hřiště u draka + grébovka (Eva Pešková 2.7.2018 9:16)
  Ráda bych se zeptala, kdy opravíte "sprchu" na hřišti u Draka v Riegrových sadech. Už si ani nemůžu vzpomenout kdy naposledy fungovala, vzhledem k tomu, že nás čeká léto, tak by to bylo fajn. Vím, že tam byly problémy s odtokem, kvůli listí ze stromů, ale teď v létě listí ani květy ze stromů nepadají... Také mě zajímá, jestli prvek, kde jsou rádoby kola na šlapání funguje správně. Když na něm děti sedí a šlapou, tak se kolo netočí a musí s ním točit rodiče ale jde opravdu hodně ztuha, tak to vydržíte tak dvě otočení a pak vám dojdou síly... Nechápu, proč tento prvek nefunguje jako ten předchozí. Tzn. když děti šlapou na kole, tak se kolo otáčí a hlavně předchozí kolo šlo snadno roztočit, s tímhle se skoro nedá hnout. Mrzí mě to, kolo bylo oblíbené, teď na to děti skoro nechodí.
  Ještě dotaz k hřišti v Havlíčkových sadech, kde je mimo provoz centrální prvek s klouzačkou. Kdy ho uvedete do provozu? Bez této atrakce se toho na hřišti moc dělat nedá... Chápu, že se musí občas provést údržba, ale dělat ji těsně před prázdninami? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 16.07.2018 14:10)

   Vážená paní Pešková, 

   reagujeme na Vaše otázky  ohledně veřejného dětského hřiště v Riegrových a Havlíčkových sadech.

   V loňském  roce po spuštění vodního prvku na veřejném dětském hřišti v Riegrových sadech bylo zjištěno, že dochází k nadměrnému úniku vody. Bohužel  se ukázalo, že oprava bude náročnější  a z toho důvodu bylo do návrhu rozpočtu na rok 2018 zahrnuto zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci tohoto vodního prvku. V současné době zajišťuje odbor majetku a investic zpracování projektové dokumentace. Předpoklad realizace je v roce 2019. Co se týká nového šlapacího kolotoče HAGS Pedal, byl reklamován u společnosti Hags. Reklamace byla uznána a do 14 dnů by měl být opět funkční.

   U centrálního hracího prvku na horním veřejném dětském hřišti v Havlíčkových sadech se momentálně  provádí obnova nátěrů. Údržba probíhá v době vhodných klimatických podmínek a nižší návštěvnosti veřejného dětského hřiště.

   Odbor životního prostředí 

   Bc. Pavel Flener

   referent odboru životního prostředí

 • Otázka: Spádové ZŠ (Petra Kotlářová 14.5.2018 23:19)
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli se nebude upravovat vyhláška, která upravuje spádovost jednotlivých ZŠ na Praze 2. Plánujeme se přestěhovat na Prahu 2 na školní rok 2019/2020 a jedná se mi o to, jestli se již nyní můžu spolehnout, že děti budou spadat do školy, do které by spadaly letos podle platné vyhlášky http://urad.praha2.cz/Skolske-obvody-zakladnich-skol-2.html.

  Děkuji, s pozdravem, Petra Kotlářová
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 15.05.2018 8:13)
   Vážená paní Kotlářová,
    
   úpravu vyhlášky má v kompetenci hlavní město Praha, městské části žádné vyhlášky vydávat nemůžou. Změna spádových oblastí probíhá přibližně jednou za dva roky či podle nutnosti. Vzhledem k tomu, že v Praze 2 nelze počítat s výraznou novou zástavbou, změny ve vyhlášce bývají pouze kosmetického rázu. V tuto chvíli neplánujeme žádné změny celých ulic.

   Hezký den,

   Petra Hainzová
   vedoucí odboru školství