Tipy

Novoměstská radnice
VÝSTAVA: od 15. září do 31. října budou vystaveny Závěrečné práce studentů FAMU z katedry fotografie: Bakalářské soubory (24. září – 7. října) a Magisterské soubory a výběr z ročníkových prací (od 14. do 31. října). Výstavu pořádá FAMU a MČ Praha 2. Otevřeno denně od 10:00 do 18:00, kromě pondělí.

NKP Vyšehrad
l Ve dnech 1. až 3. října Dny seniorů: pro seniory symbolické vstupné jedna koruna. l GALERIE VYŠEHRAD (Nad Libušinou lázní): Obrazy a kresby Zdeňka Polácha Já a obrazy Karla Parmy Nadán nadějí (do 10. října). Obrazy z cest Jiřího Borovičky (od 13. října do 7. listopadu). l O. s. Dílny tvořivosti při Jedličkově ústavu pořádají sociálně - kulturní festival Struhadlo! v areálu staré budovy Jedličkova ústavu, V Pevnosti 4 (od 18. do 21. října, vstup volný): pondělí 18. října od 18:00 vernisáž výstavy MgA. Ivety Pilařové S více médii na více témat…; úterý 19. října od 18:00 promítání amerického dokumentu Krev mé krve režiséra Jonathana Karshe o handicapovaných dětech a od 19:30 diskuse s Monikou Vadasovou - Elšíkovou, režisérkou hraných a dokumentárních filmů; středa 20. října od 18:00 tři jednoaktovky (Noční vlak, Upír a Časoměřiči) provedené Dočasnou šejkspírovskou společností Jedličkova ústavu; čtvrtek 21. října od 18:00 koncert hudební skupiny Klec, hrající „klezmer“. l STÁLÉ EXPOZICE: Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění; vstup do kasemat a podzemního sálu Gorlice, kde je umístěno šest originálních soch z Karlova mostu; otevřeno denně: 9:30 – 18:00. l Vyšehradský hřbitov se Slavínem, otevřeno denně: 8:00 – 18:00. l Internet: www.praha-vysehrad.cz.

Swing v Národním domě
Ve dnech 3. – 5. listopadu se v Národním domě na Vinohradech bude konat již 7. ročník Festivalu swingové hudby.
Vystoupí zde mj. Gustav Brom Big Band, se kterým hostuje americký trombonista Jiggs Whigham, zahraje Orchestr Karla Vlacha se svými sólisty a s hosty Karlem Hálou a Jitkou Zelenkovou.
S Orchestrem Václava Hybše si zazpívají Bohuš Matuš, Karel Hála a Jitka Zelenková a nebudou chybět ani Melody Makers Ondřeje Havelky. Na pátek 12. listopadu je připraven Swingový bál, věnovaný 110. výročí otevření Národního domu na Vinohradech a 10. výročí vzniku společnosti Národní dům – KDŽ pana Jana Nekoly. Obě akce probíhají pod záštitou starosty a za podpory MČ Praha 2.   

van

Zveřejněno: 12.10.2004 – support@publix.cz
Vytisknout