1 2 3 4 5  další 
 • Praha 2 obdarovala strážníky, policisty i hasiče


  Praha (15. září 2021) Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna začátkem tohoto týdne předali strážníkům městské policie výpočetní techniku a mobilní telefony v hodnotě 80 tisíc korun. Městská část Praha 2 tak završila letošní podporu bezpečnostních složek.
 • Vinobraní na Grébovce se bude letos konat v komornějším duchu


  Vinobraní na Grébovce bude! Opět se koná na tradičních místech, 17. září na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce), tentokrát ale v komornějším pojetí jako vinařské trhy. Vyžádala si to aktuální situace kolem koronavirové pandemie.
 • Praha 2 omezení konzumace alkoholu na náplavce vítá. K novele obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy o zákazu požívání alkoholu na veřejnosti má však i připomínky.


  Praha (13. září 2021) Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání projednali návrh obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Uvítali omezení alkoholu na náplavce, které dlouhodobě prosazovali, a také zpřesnění terminologie. Zároveň však žádají Magistrát hlavního města Prahy o doplnění návrhu o své zásadní připomínky.
 • Základní škola u sv. Štěpána má novou počítačovou učebnu


  Praha (10. září 2021) Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová a místostarosta Jan Kolář dnes symbolicky otevřeli nově zrekonstruovanou počítačovou učebnu v Základní škole u sv. Štěpána. Akce se uskutečnila v rámci programu „Dvojka digitální“, kterým radnice pomáhá školám v oblasti IT s důrazem na využití moderních technologií ve vzdělávacím procesu.
 • Městská část Praha 2 uspěla v soutěži Zlatý erb


  Praha (9. září 2021) Ve středu 8. září 2021 byly v rezidenci pražského primátora na Mariánském náměstí vyhlášeny výsledky krajského kola letošního ročníku soutěže Zlatý Erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Praha 2 v tomto klání uspěla s webovou aplikací Encyklopedie Prahy 2 s podtitulem kulturně historické dědictví, encyklopedie.praha2.cz, a stanula na prvním stupni vítězů v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City.
 • Na základních školách v Praze 2 startuje nový program „Profesionální trenéři v tělocviku“


  PRAHA (26. SRPNA 2021) Praha 2 spouští v novém školním roce pilotní program „Profesionální trenéři v tělocviku“. Zapojí se do něj celkem dvacet prvních tříd ze základních škol zřizovaných městskou částí. Profesionální trenéři ze společnosti Sport Academy se budou pravidelně zapojovat do hodin tělocviku a spolu s pedagogy děti seznamovat s různými druhy sportů. Cílem je zkvalitnit a zpestřit hodiny tělesné výchovy a motivovat děti k tomu, aby více sportovaly.
 • Akce k výročí 1100 let pokračují venkovní hrou Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou


  PRAHA (19. SRPNA 2021) V rámci Roku svaté Ludmily, kdy si připomínáme výročí 1100 let od mučednické smrti patronky České země, nabízí Praha 2 venkovní tematickou hru. Při ní účastníci navštěvují zajímavá místa, pomocí chytrých mobilů plní úkoly a osvěžují si tak školní vědomosti. A zahrát si ji zájemci mohou až do 30. září.
 • Praha 2 pokračuje ve společném projektu s Bílým kruhem bezpečí


  PRAHA (18. SRPNA 2021) Dvouletý projekt „Praha 2 – městská část vlídná k obětem“, který před rokem odstartoval na Karlově náměstí, úspěšně pokračuje. V důsledku loňských protiepidemických opatření musely být plánované vzdělávací aktivity odloženy. Nyní už projekt běží opět naplno.
 • Praha 2 revitalizuje okolí kostela sv. Ludmily


  PRAHA (11. SRPNA 2021) Radnice tak navazuje na předchozí revitalizace parku, které proběhly v letech 2002 a 2010. Stavební a sadovnické práce na náměstí Míru budou pokračovat až do května příštího roku.
 • Startuje 1. ročník participativního rozpočtu Prahy 2


  PRAHA (29. ČERVENCE 2021) Městská část Praha 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Občané se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů korun.
 • Praha 2 zajistila svým občanům během pandemie i psychologickou pomoc. Tuto nabídku využily stovky zájemců.


  PRAHA (28. ČERVENCE 2021) Občané druhé městské části si mohli během pandemie promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim zprostředkovala radnice Prahy 2. Nabízenou pomoc využily stovky zájemců.
 • Radní a úředníci Prahy 2 pomohou Všeobecné fakultní nemocnici, po roce opět darují krev


  PRAHA (19. ČERVENCE 2021) Kritický nedostatek transfuzní krve, se kterým se nyní potýká Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN), pomohou odstranit ve čtvrtek 22. července 2021 politici a úředníci radnice Prahy 2. Osobním příkladem v této prospěšné činnosti jim půjdou v transfuzním centru na Karlově náměstí starostka Jana Černochová a radní Michal Zuna.
 • Praha 2 navýšila financování na pomoc obětem domácího násilí


  PRAHA (15. ČERVENCE 2021) Městská část Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné finanční podpory ze strany městské části je mimo jiné i reakcí na častější případy týrání, zneužívání či jiného ohrožení osob v uzavřených domácnostech v loňském roce.
 • Praha 2: Výstavbu volnočasového areálu Folimanka zahájíme již v srpnu. S novým areálem přibude zeleně


  PRAHA (8. července 2021) Výstavba nového volnočasového areálu v parku Folimanka pod Nuselským mostem by mohla začít již v průběhu srpna. Termín dokončení je plánován v srpnu příštího roku.
 • Praha 2 obdaruje strážníky, policisty i hasiče


  Praha (1. července 2021) Městská část Praha 2 daruje strážníkům, policistům a hasičům výpočetní techniku, mobilní telefony, výstroj a vybavení posilovny v celkové hodnotě 240 tisíc korun. Částku ve výši 350 tisíc korun pak věnuje na motivační odměny pro strážníky městské policie. S rozhodnutím radních Prahy 2 souhlasili zastupitelé na svém červnovém zasedání.
 • Praha 2 pokračuje v elektronických aukcích nájmů bytů


  PRAHA (28. ČERVNA 2021) Městská část Praha 2 od začátku roku nabízí své byty k nájmu prostřednictvím elektronické aukce. Radnice tak reagovala na poptávku a zvolila v době epidemie nejbezpečnější způsob veřejné soutěže. Historicky první online aukci nájemného uspořádala letos v únoru a i v období postupného rozvolňování protiepidemických opatření v této formě soutěže pokračuje.
 • Praha 2 poslala finanční dar obcím postiženým tornádem


  Praha (25. června 2021) Radní městské části Praha 2 v pátek 25. června na mimořádném jednání schválili poskytnutí finančního daru 200 000 Kč čtyřem moravským obcím na Hodonínsku a Břeclavsku, které nejvíce postihlo tornádo. Okamžitou pomoc dostanou obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice.
 • Bezpečnostní situace v Praze 2


  Praha (24. června 2021) Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém pondělním zasedání seznámili s bezpečnostní situací v této městské části. Své bilanční zprávy jim předložili zástupci Policie ČR, Městské policie a Hasičského záchranného sboru Praha. Policejní statistiky za rok 2020 ukazují, že počty přestupků, správních deliktů i trestných činů mají ve většině ukazatelů klesající tendenci. Loňská pandemie a související vládní opatření však výrazně ovlivnily činnost obou policejních složek i kategorie nejčastěji páchaných trestných činů.
 • Praha 2 představila Nový domov, unikátní evropský projekt pro seniory


  Praha (23. června 2021) Městská část Praha 2 chce na svém území vybudovat nové centrum sociálních a zdravotních služeb – Centrum sociálních služeb Nový domov Praha 2 (CSSP2 Nový domov). Po dokončení by mělo lůžkovou kapacitou plně nahradit stávající domovy pro seniory v ulicích Máchova a Jana Masaryka. Odborným garantem projektu je přednosta Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze docent Martin Anders.
 • Změny v Zastupitelstvu městské části Praha 2


  PRAHA (22. června) Členové zastupitelstva Mgr. Ondřej Machů a MUDr. Otto Schwarz rezignovali na mandát člena Zastupitelstva městské části Praha 2, nahradili je MUDr. Libor Zámečník, Ph.D. a Mgr. Michal Tobrman.
 • Praha 2: Karlovo náměstí je bezpečnější, pomohly častější policejní kontroly


  Praha (/18. června 2021) Městská část Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí. Do parku se totiž začaly hromadně přesouvat osoby bez přístřeší i narkomani. Zvýšil se nepořádek, povalovaly se zde použité injekční stříkačky i lahve od alkoholu
 • Praha 2: Vybavujeme školy novou výpočetní technikou


  Praha (10. června 2021) Městská část Praha 2 vybavuje v těchto dnech základní školy novou, moderní výpočetní technikou, jejíž výběr probíhal na základě konkrétních požadavků škol samotných. Tam, kde je to potřeba, přispěla i na vylepšení IT infrastruktury. V rámci nově vznikajícího programu „Dvojka digitální“ vyčlenila radnice pro tyto účely ze svého rozpočtu 7 milionů korun. Praha 2 chce dlouhodobě pomáhat školám v oblasti IT s důrazem na využití moderních technologií ve vzdělávacím procesu.
 • Praha 2: občané naleznou mlhoviště a mlžítka na patnácti místech


  PRAHA (8. června 2021) Městská část Praha 2 v těchto dnech obnovila provoz mlžítek na Ostrčilově, Palackého a Tylově náměstí, a na Výtoni. V jedné z nejzelenějších městských částí se tak Pražané i další návštěvníci mohou v parných dnech osvěžit hned na patnácti místech.
 • Praha 2: Poplatky za předzahrádky odpustíme až do konce října


  PRAHA (1. června 2021) Městská část Praha 2 pokračuje v pomoci podnikatelům a živnostníkům. Až do konce října tak mohou mít provozovny restaurační předzahrádky zcela zdarma. Poplatky úředníci odpustili i dalším prodejcům a farmářům.
 • Praha 2 vybrala vítěze veřejné architektonické soutěže o obnovu parku U Hradeb


  Praha (24. května 2021) Praha 2 již zná výsledky veřejné architektonické soutěže o obnovu parku U Hradeb. V konkurenci osmi soutěžních návrhů zvítězil návrh architektů Miroslava Cikána a Pavly Melkové z ateliéru MCA. Soutěžní porota byla složená ze zástupců MČ Praha 2 a nezávislých odborníků z řad předních českých architektů a krajinářů. Cílem soutěže bylo vybrat návrh, který nabídne nejlepší architektonické i krajinářské řešení revitalizace území kolem Novoměstských hradeb, navazující na okolní parkové lokality.
 • Praha 2 zřídila již čtvrtou dobíjecí stanici pro elektromobily


  Praha (20. května 2021) Místostarosta Prahy 2 Jan Korseska dnes na Ostrčilově náměstí představil další veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Radnice tak pokračuje v dílčích projektech Smart Cities a spolu s Pražskou energetikou, a. s., rozšiřuje vlastní dobíjecí síť pro elektromobily. Kromě pěti chytrých lamp nyní v Praze 2 zájemci naleznou i čtyři dobíjecí stanice.
 • Praha 2 uzavřela memorandum o spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad


  Praha (14. května 2021) Memorandum o spolupráci dnes podepsali starostka Prahy 2 Jana Černochová a ředitel Národní kulturní památky Vyšehrad Petr Kučera.
 • Praha 2 letos odstraní více než 2000 m² graffiti, do speciálního programu je zapojeno přes 600 domů


  Praha (5. května 2021) Městská část Praha 2 úspěšně pokračuje v antigraffiti programu, který realizuje už jedenáctým rokem. Během prvních tří měsíců letošního roku bylo v rámci projektu vyčištěno 57 domů, na kterých bylo odstraněno více než 319 m² graffiti. Celkově v roce 2021 plánuje odstranit více než 2000 m² graffiti.
 • Praha 2: Rok svaté Ludmily odstartoval


  PRAHA (3. 5. 2021) V pondělí 3. května odpoledne byla za zvuku fanfár u chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru slavnostně zahájena první z řady akcí chystaných v Praze 2 k letošnímu Roku svaté Ludmily. Ten je připomenutím mučednické smrti první české kněžny před 1100 lety.
 • Praha 2: Pod Nuselským mostem v parku Folimanka vznikne nový volnočasový areál


  PRAHA (28. dubna 2021) Zastupitelům městské části Praha 2 a také veřejnosti prostřednictvím on-line přenosu z jednání zastupitelstva v pondělí 26. dubna místostarosta Václav Vondrášek představil připravovanou podobu nového volnočasového areálu v parku Folimanka. Návrh ukázal nové architektonické pojetí dosud volného prostoru pod Nuselským mostem, kde se nedařilo zeleni a byla tu jen udusaná hlína. Plánovaný areál bude opticky oddělen od stávajícího parku nově vysazenou zelení a vytvoří nové atraktivní místo pro setkávání rodin a lidí všech věkových kategorií u společných volnočasových či sportovních aktivit.