1 2 3 4 5  další 
 • Praha 2: Vybavujeme školy novou výpočetní technikou


  Praha (10. června 2021) Městská část Praha 2 vybavuje v těchto dnech základní školy novou, moderní výpočetní technikou, jejíž výběr probíhal na základě konkrétních požadavků škol samotných. Tam, kde je to potřeba, přispěla i na vylepšení IT infrastruktury. V rámci nově vznikajícího programu „Dvojka digitální“ vyčlenila radnice pro tyto účely ze svého rozpočtu 7 milionů korun. Praha 2 chce dlouhodobě pomáhat školám v oblasti IT s důrazem na využití moderních technologií ve vzdělávacím procesu.
 • Praha 2: občané naleznou mlhoviště a mlžítka na patnácti místech


  PRAHA (8. června 2021) Městská část Praha 2 v těchto dnech obnovila provoz mlžítek na Ostrčilově, Palackého a Tylově náměstí, a na Výtoni. V jedné z nejzelenějších městských částí se tak Pražané i další návštěvníci mohou v parných dnech osvěžit hned na patnácti místech.
 • Praha 2: Poplatky za předzahrádky odpustíme až do konce října


  PRAHA (1. června 2021) Městská část Praha 2 pokračuje v pomoci podnikatelům a živnostníkům. Až do konce října tak mohou mít provozovny restaurační předzahrádky zcela zdarma. Poplatky úředníci odpustili i dalším prodejcům a farmářům.
 • Praha 2 vybrala vítěze veřejné architektonické soutěže o obnovu parku U Hradeb


  Praha (24. května 2021) Praha 2 již zná výsledky veřejné architektonické soutěže o obnovu parku U Hradeb. V konkurenci osmi soutěžních návrhů zvítězil návrh architektů Miroslava Cikána a Pavly Melkové z ateliéru MCA. Soutěžní porota byla složená ze zástupců MČ Praha 2 a nezávislých odborníků z řad předních českých architektů a krajinářů. Cílem soutěže bylo vybrat návrh, který nabídne nejlepší architektonické i krajinářské řešení revitalizace území kolem Novoměstských hradeb, navazující na okolní parkové lokality.
 • Praha 2 zřídila již čtvrtou dobíjecí stanici pro elektromobily


  Praha (20. května 2021) Místostarosta Prahy 2 Jan Korseska dnes na Ostrčilově náměstí představil další veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Radnice tak pokračuje v dílčích projektech Smart Cities a spolu s Pražskou energetikou, a. s., rozšiřuje vlastní dobíjecí síť pro elektromobily. Kromě pěti chytrých lamp nyní v Praze 2 zájemci naleznou i čtyři dobíjecí stanice.
 • Praha 2 uzavřela memorandum o spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad


  Praha (14. května 2021) Memorandum o spolupráci dnes podepsali starostka Prahy 2 Jana Černochová a ředitel Národní kulturní památky Vyšehrad Petr Kučera.
 • Praha 2 letos odstraní více než 2000 m² graffiti, do speciálního programu je zapojeno přes 600 domů


  Praha (5. května 2021) Městská část Praha 2 úspěšně pokračuje v antigraffiti programu, který realizuje už jedenáctým rokem. Během prvních tří měsíců letošního roku bylo v rámci projektu vyčištěno 57 domů, na kterých bylo odstraněno více než 319 m² graffiti. Celkově v roce 2021 plánuje odstranit více než 2000 m² graffiti.
 • Praha 2: Rok svaté Ludmily odstartoval


  PRAHA (3. 5. 2021) V pondělí 3. května odpoledne byla za zvuku fanfár u chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru slavnostně zahájena první z řady akcí chystaných v Praze 2 k letošnímu Roku svaté Ludmily. Ten je připomenutím mučednické smrti první české kněžny před 1100 lety.
 • Praha 2: Pod Nuselským mostem v parku Folimanka vznikne nový volnočasový areál


  PRAHA (28. dubna 2021) Zastupitelům městské části Praha 2 a také veřejnosti prostřednictvím on-line přenosu z jednání zastupitelstva v pondělí 26. dubna místostarosta Václav Vondrášek představil připravovanou podobu nového volnočasového areálu v parku Folimanka. Návrh ukázal nové architektonické pojetí dosud volného prostoru pod Nuselským mostem, kde se nedařilo zeleni a byla tu jen udusaná hlína. Plánovaný areál bude opticky oddělen od stávajícího parku nově vysazenou zelení a vytvoří nové atraktivní místo pro setkávání rodin a lidí všech věkových kategorií u společných volnočasových či sportovních aktivit.
 • Výtěžek potravinové sbírky v Praze 2 předčil všechna očekávání


  PRAHA (26. dubna 2021) – V sobotu 24. dubna proběhla na náměstí Míru potravinová sbírka. Městská část Praha 2 se k celorepublikové charitativní akci připojila vůbec poprvé. Sběrné místo zřízené přímo pod širým nebem přilákalo velké množství zájemců a výsledky sbírky předčily veškerá očekávání organizátorů. Dárci přinesli celkem 800 kilogramů potravin a drogerie.
 • Praha 2 se letos poprvé připojí k celorepublikové sbírce potravin


  Praha (21. dubna 2021) V sobotu 24. dubna přímo na náměstí Míru budou moci obyvatelé Prahy 2 přinesené potraviny předat a tím do sbírky potravin přispět. Akce se koná pod záštitou místostarostky Praha 2 Alexandry Udženija a radní Renáty Kašické.
 • Praha 2: Čisté ulice jsou pro nás priorita


  PRAHA (20. dubna 2021) Městská část Praha 2 činí nezbytné kroky k tomu, aby z ulic na jejím území zmizely černé skládky u stanovišť tříděného odpadu. V těchto dnech se obrátila na vedení hlavního města Prahy s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.
 • Praha 2 vysadí v ulicích a parcích více než 50 nových stromů


  Praha (15. dubna 2021) Praha 2 bude letos opět zelenější. Dosadbou chybějících stromů chce zkvalitňovat životní prostředí a zároveň čelit horku. Doplněním alejí zkrášlí ulice a sníží dopady dopravy na životní prostředí.
 • Praha 2: Magistrát rozhoduje bez městských částí


  PRAHA (7. DUBNA 2021) Městská část Praha 2 zásadně nesouhlasí s Magistrátem hl. m. Prahy ve věci plánované úpravy dopravního režimu v oblasti Smetanova nábřeží. Přesun tranzitu až třiceti tisíc vozidel denně z obou břehů Vltavy na objízdné trasy povede k dramatickému zvýšení dopravní zátěže v Praze 2 a bude mít negativní dopad na životní prostředí a kvalitu života lidí v této městské části.
 • Praha 2: Bezpečnost našich občanů je pro nás prioritou


  PRAHA (31. BŘEZNA 2021) Praha 2 apeluje na ministra vnitra Jana Hamáčka a primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba, aby zajistili bezpečnost Pražanů. Téměř letní teploty těchto dní vylákaly Pražany ve velkém do ulic, parků i na náplavky, kde docházelo k četnému porušování vládních opatření.
 • Velikonoce na Dvojce opět (ne)tradičně


  PRAHA (30. BŘEZNA 2021) – Dvanáctý ročník oblíbené akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli pokračující pandemii už podruhé v řadě jinou podobu. Stejně jako loni však malí koledníci o tento symbol Velikonoc nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.
 • První elektronická aukce nájmů bytů byla úspěšná


  PRAHA (26. BŘEZNA 2021) Městská část Praha 2 uskutečnila s ohledem na přetrvávající zhoršenou epidemickou situaci historicky první elektronickou aukci o nájem bytů. Zájem občanů předčil očekávání, osm z devíti nabízených bytů už má své nájemce. V aukcích tak bude Praha 2 pokračovat, už nyní připravuje další online aukci.
 • Do Havlíčkových sadů se vrátil kůrovec


  PRAHA (17. BŘEZNA 2021) Městská část Praha 2 musí nechat v dohledné době pokácet dva jehličnany. Usychaly od loňského podzimu, nakonec se potvrdilo napadení kůrovcem. Stromy i dřevní hmota budou odstraněny, aby se kůrovec nešířil dál. Stejnou situaci řešila druhá městská část ve svých parcích už loni. Tehdy musela nechat pokácet v Riegrových a Havlíčkových sadech čtyři jehličnany.
 • Praha 2: Očkujeme, očkujeme, očkujeme


  PRAHA (12. BŘEZNA 2021) – Zájem o očkování organizované přímo městskou částí Praha 2 trvá, pracovníci infolinky Prahy 2 vyřizují jeden telefon za druhým. Od začátku fungování linky odbavili více než 2,5 tisíce volajících.
 • Praha 2 pokračuje v pomoci podnikatelům


  PRAHA (11. BŘEZNA 2021) – Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání znovu projednali návrh na poskytnutí slevy z nájmu podnikatelům a živnostníkům provozujícím svou činnost v nebytových prostorách městské části. Podpora ve formě poskytnutí padesátiprocentní slevy z nájmu za první dva měsíce letošního roku se nakonec týká konkrétně více než stovky nájemců, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. O podporu mohou požádat prostřednictvím vzorového formuláře dostupného na webu městské části.
 • Praha 2: Bezpečí a zdraví je stále na prvním místě


  PRAHA (10. BŘEZNA 2021) – Praha 2 začala testovat zaměstnance úřadu městské části v předstihu, nečekala na platnost nařízení. S aktivním testováním úředníků začala už minulý týden. Prvními antigenními testy zatím prošlo více než sto úředníků městské části, pozitivní byl jen jeden. Bezpečí a zdraví občanů městské části jsou stálou prioritou radnice Prahy 2.
 • Nadační fond Dvojka srdcem rozdává respirátory potřebným


  PRAHA (9. BŘEZNA 2021) – Už tento týden začne na Praze 2 rozdávání respirátorů těm, kteří si je nemohou dovolit. I na takové lidi myslí Dvojka srdcem – nadace, která propojuje dárce a obdarované v místě, které je jim společné. Prvních 1000 respirátorů FFP2 daroval dlouholetý partner fondu, Penta Real Estate s.r.o.
 • Podloubí u I. P. Pavlova čeká proměna, prostor bude i pro předzahrádky


  PRAHA (9. BŘEZNA 2021) Okolí u stanice metra I. P. Pavlova čeká rozsáhlá revitalizace. Městská část Praha 2 o zvelebení podloubí a parterů domů v Sokolské ulici usiluje již několik let. Nyní se na společném postupu shodli signatáři memoranda.
 • Praha 2: Rádi pomůžeme nečekaně těhotným ženám


  PRAHA (4. BŘEZNA 2021) – Městská část Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly. Projektu, jehož zřizovatelem je Hnutí Pro život ČR, udělila osobní záštitu Alexandra Udženija, místostarostka pro oblast sociální a zdravotnictví.
 • Praha 2 zlepší komunikaci s neslyšícími


  PRAHA (3. BŘEZNA 2021) – U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší městská část Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online, s. r. o., komunikaci s neslyšícími. Komunikační systém pro sluchově postižené Úřadu městské části Praha 2 slouží neslyšícím již 18 měsíců. Vede k němu ikona přeškrtnutého ucha v levém horním rohu webové stránky. Nově bude tato služba rozšířena i o převod textu na řeč. Usnadní tak komunikaci s úřadem i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči nebo její úplnou ztrátou.
 • Praha 2: zájem o očkování trvá, telefony stále vyzvání


  PRAHA (2. BŘEZNA 2021) – Na infolince Prahy 2 je opravdu rušno. Pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ značně převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců z řad 70+.
 • Praha 2 schválila rozpočet. Plánované výdaje se snižovat nebudou


  PRAHA (1.BŘEZNA 2021) Hospodaření městské části Praha 2 bude i v letošním roce vyrovnané. Plánované výdaje na aktivity městské části, investice a opravy se snižovat nebudou. Nejvíce peněz, podobně jako v předcházejících letech, půjde do oblasti školství, dále pak do sociální oblasti, na péči o veřejná prostranství, o zeleň a na obnovu bytového fondu v majetku městské části.
 • Praha 2: Naše školy i školky jsou připraveny pomoci


  PRAHA (27. ÚNORA 2021) – Školy a školky Prahy 2 jsou připraveny na krizový scénář. V pondělí přijmou děti rodičů vybraných klíčových profesí. Případní zájemci by se měli hlásit přes svá personální oddělení na Magistrát hlavního města Prahy, který alokaci těchto dětí do jednotlivých škol a školek zaštiťuje.
 • Praha 2 podepsala memorandum o spolupráci s centrem pro oběti domácího a sexuálního násilí


  PRAHA (26. ÚNORA 2021)Memorandum o budoucí spolupráci podepsali ve čtvrtek 25. února 2021 starostka Prahy 2 Jana Černochová, radní pro bezpečnost Michal Zuna a ředitelka centra pro oběti domácího a sexuálního násilí proFem, o. p. s., Jitka Poláková.
 • Praha 2 chce pokračovat v pomoci podnikatelům


  PRAHA (23. ÚNORA 2021) Radní Prahy 2 na jednání 22. února 2021 schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně jde o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a neuplatnění sankčních poplatků k dlužnému nájemnému, a také míry inflace u smluv o nájmu nebytových prostor pro rok 2021.