Vážení obyvatelé Prahy 2,

Jana Černochováletošní rok se pomalu dostává do své poslední čtvrtiny. Nemusím a nechci tu opět vypisovat, jak se naše životy v posledních měsících kvůli covid-19 obrátily vzhůru nohama. Učíme se žít s něčím pro nás zcela neznámým a musíme se téhle situaci přizpůsobit.

Už na jaře jsme na radnici přijali taková opatření, abychom pro Vás mohli dál co nejlépe poskytovat služby - a to tak, abyste Vy i naši úředníci měli maximální bezpečí a komfort. Roušky, dezinfekce, rozestupy i další opatření jsme nezrušili ani přes prázdniny, kdy už nebyly tyto aktivity povinné a teď se ukazuje, že jsme udělali dobře. Situaci jsme zkrátka nepodcenili, a naopak jsme se přes prázdniny připravovali na to, že podzim nebude opět jednoduchý. Jsme v každodenním kontaktu s organizacemi, které máme ve správě. Školky, školy, centrum sociálních služeb, knihovna… všichni zaměstnanci, úředníci, radní pracují tak, abyste se u nás na Dvojce mohli cítiti bezpečně.

Podzim na Dvojce mám ráda. Procházky po Vyšehradě, Riegrovými sady nebo Grébovkou jsou v tomhle období snad nejkrásnější. Přichází také období vzpomínek na ty, kteří už tu s námi nejsou. Nemluvím jen o Dušičkách, ale také o 11. listopadu, kdy vzpomínáme a vzdáváme hold válečným veteránům. Letos jsme pro Vás měli už po šesté připravený Den válečných veteránů na náměstí Míru. Byl připraven skvělý program – promítání historických válečných dokumentů, výstavy k 30. výročí války v Perském zálivu a o historii obce Lidice, představení vojenské techniky a mnoho dalšího. Chtěli jsme i letos společně s Vámi, Armádou ČR, Československou obcí legionářskou a Vojenským historickým ústavem důstojně uctít památku hrdinů. Bohužel kvůli stávající situaci a nouzovému stavu musíme tuto akci zrušit.Nechceme ale, aby pandemie vzpomínku na válečné veterány úplně zastínila. Nesmíme zapomenout na ty, kteří nasazovali životy za naši zemi. Památku na padlé a tichou vzpomínku jim můžeme věnovat každý sám za sebe. Pokud budete mít ve středu 11. listopadu cestu kolem, zastavte se v době od 9 do 16:30 hodin u našeho stánku na náměstí Míru, kde budou zdarma i k zakoupení vlčí máky a také symbolické křížky. Ty budete moci v případě zájmu umístit již tradičně na pietní místo a společně si tak připomenout, že svoboda není a nikdy nebyla zadarmo. Připnutím vlčího máku zároveň vyjádříte úctu a vzpomínku na vojáky a bojovníky. Nemusíte se obávat, stoprocentně dodržíme všechna bezpečnostně hygienická pravidla.

Budu se těšit na setkání s Vámi.

Jana Černochová

Zveřejněno: 24.09.2020 – webadmin@praha2.cz